Wewnętrzna natryskowa pianka do izolacji ścian

Izolowanie ścian zewnętrznych izolacją z pianki natryskowej


Czy wiesz, że izolacja, którą wybrałeś dla swoich ścian, może mieć duży wpływ na to, jak wygodnie Ty i Twoja rodzina mieszkacie? Istnieje wiele problemów, których można uniknąć, izolując ściany za pomocą pianki natryskowej zamiast tradycyjnych rodzajów izolacji, w tym:

Planujesz mieć system rekuperacji na strychu? Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli nie ma odpowiedniej izolacji ścian, to może napotkać na te 3 problemy:

• nagromadzenie wilgoci,
• nieefektywność wentylacji mechanicznej, co kosztuje więcej na miesięcznych rachunkach za ogrzewanie i chłodzenie,
• wyciek kanału, który może spowodować nawet 30% straty energii.

Używanie pianki natryskowej PURIZOL jako izolacji poddasza zamieni twój strych w klimatyzowaną przestrzeń. Pozwoli to na optymalne działanie sprzętu klimatyzacyjnego czy też rekuperacji, a także pomoże we wczesnym wykryciu sytuacji, takich jak przecieki dachowe. Pomoże to również zachować szczelność kanałów w klimatyzowanej przestrzeni poddasza.

Efektywność


Poprzez swoje właściwości uszczelniające, izolacja z pianki natryskowej:

• ogranicza przenikanie powietrza w celu optymalizacji wydajności urządzeń wentylacyjnych,
• pomaga utrzymać równomierne temperatury w całym domu, w tym na poddaszu.
• izolacja piankowa z otwartymi komórkami jest w stanie zmniejszyć transmisję dźwięku w powietrzu, a także hałas z domowych instalacji, dzięki właściwościom uszczelniającym,
• posiada naturalne właściwości dźwiękochłonne dzięki swojej miękkiej konsystencji,
• wypełnia wszelkie pęknięcia lub szczeliny, tworząc skuteczne uszczelnienie powietrzne, które pomaga zmniejszyć ryzyko przenikania wilgoci i powoduje problemy związane z gromadzeniem się skroplin,
• izolacja z pianki natryskowej nie jest uważana za źródło pożywienia dla każdego rodzaju szkodników.

Projektowanie ścian zewnętrznych budynku szkieletowego

Wykres doboru grubości izolacji w zależności od wymagań stawianym budynkowi


Jednym z zadań architekta i inwestora jest dobór odpowiedniej grubości izolacji w zależnośći o typu energoszczędności bydynku, który projektujemy lub już budujemy. W tym celu została przygotowana tabela z naniesionymi wymaganiami Izolacyjności termicznej przegrody typu ściana zewnętrzna o konstrukcjiszkieletowej:

Tabela doboru grubości izolacji ścian w zależności od wymagań stawianym budynkowi

Tabela doboru grubości izolacji ścian w zależności od wymagań stawianym budynkowi

Prawidłowa budowa ścian pod kontem paroprzepuszczalności


Budowa ściany pod kątem paroprzepuszczalnośći jest bardzo ważnym elementem, który wpływa na bezawaryjną pracę konstrukcji ściany. Sciany budynków mieszkalnych opartych na konstrukcji drewnianej, która to jest materiałem organicznym podlega procesom organicznym. Dlatego też nie można dopuścić do znacznego nagromadzenia się wilgoci w konstrukcji ponieważ w dłuższym okresie użytkowania doprowadzi to do jej awarii.
natrysk pian poliuretanowych